مطالب دیگر

فواید آروماتراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال

فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال

فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال چه بوده و چگونه صورت می گیرد؟

فواید آروماتراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال بی نظیر است. آروما تراپی به عنوان یکی از شیوه های متداول درمانی، در سال های اخیر جای خود را در زندگی بسیاری از مردم پیدا کرده است. این روش درمانی از رایحه های گیاهی، عصاره های گل ها و اسنشیال اویل ها استفاده می کند. آروماتراپی به شما کمک کرده تا روحیه و انرژی خود را بهبود ببخشید و از همه مهمتر، احساس طراوت و شادی کنید.

یکی از مزایای استفاده از آروماتراپی، کاهش استرس و اضطراب است. بسیاری از بزرگسالان با استرس مواجه هستند. از این رو این مورد، یکی از مهم ترین فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال به شمار می رود. به علاوه آروما تراپی می تواند در کاهش تنش، دردهای موضعی و عمومی، بهبود خواب و حافظه و فعالیت شناختی شما کمک کند. این روش به دلیل نزدیکی به طبیعت و استفاده از عصاره های گیاهی، به عنوان آروماتراپی شناخته می شود.

با توجه به تحقیقات اجرا شده، آروماتراپی می تواند نقش مهمی در بهبود زندگی افراد پرمشغله داشته باشد. آروما تراپی به شما کمک می کند تا از تنش و استرس دور شده و به سمت یک زندگی سالم پیش بروید. اگر شما نیز به دنبال یافتن یک راه حل طبیعی و ساده برای کاهش استرس و بهبود روحیه خود هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

آشنایی با فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال

در آروما تراپی چه چیزی را تجربه خواهید کرد؟

آروما تراپی یکی از روش های درمانی بر پایه عطر و بوی مواد تاثیرگذار برای بهبود حالت روحی و روانی افراد است. در این روش از اثرات مثبت بوهای مختلف برای درمان موارد زیر استفاده می شود:

 • کاهش استرس و اضطراب
 • بهبود خلق و خو
 • غلبه بر افکار منفی
 • درمان برخی بیماری های روانی

در جلسات آروما تراپی، با استفاده از روش های مختلفی مثل بخور، بوی مطلوب به بیمار القا می شود. در نتیجه، با بهبود مزاج و رفع اضطراب، کیفیت زندگی افراد بهبود می یابد. فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال بسیار زیاد هستند.

شیوه عملکرد آروما تراپی چگونه است؟

آروما تراپی، از گیاهان استفاده می کند تا شما را در بسیاری از مسائلی که می توانند در زندگی روزمره شما تاثیر بگذارند، یاری دهد. این مسائل عبارتند از:

 • شادابی
 • تمرکز
 • کاهش استرس
 • خواب بهتر

در آروماتراپی، اصولا از طریق بوییدن عطر گیاهان، به مغز اعصاب شما پیامی می رود که باعث تغییراتی در ذهن شما می شود. با انتخاب درست اسنشیال اویل ها، می توانید احساسات و افکار منفی را تغییر داده و به یک حالت روحی مثبت برسید. به همراه استفاده از تکنیک های تنفسی آروماتراپی، می توانید روزهای پر استرس خود را به طور موثری مدیریت کنید.

فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال باعث جایگزینی آن با برخی روش های دارویی شده اند. از آروماتراپی به عنوان یک روش طبیعی و غیر دارویی برای بهبود سلامت روحی و جسمانی استفاده می شود. با توجه به گستردگی و متنوع بودن گیاهان، می توانید از این متد بهره ببرید.

مزایا و فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال چه هستند؟

آروماتراپی از متد های پزشکی جایگزینی است. آروما تراپی علاوه بر مفید بودن در درمان بیماری های روانی، در کاهش درد، خستگی و استرس نیز بسیار اثربخش است. این روش با جذب آرامش، تعادل روحی و روحیه خوب، باعث تامین ضروریات بدن و افزایش قدرت انسانی در برابر تحمل فشار زندگی می شود.

آروماتراپی با استفاده از رایحه های گیاهی، میوه ای و عطری در بهبود موارد زیر تاثیرگذار است:

 • تقویت سیستم ایمنی
 • ایجاد الگوی خوابی سالم
 • کاهش تنش های روحی و روانی
 • تسکین اضطراب، بی خوابی و درد
 • درمان اهداف آکوستیکی
 • افزایش میزان تمرکز و عملکرد مغزی

این روش به عنوان یک راهبرد طبیعی برای بهبود بیماری ها، جایگزین مناسبی برای داروهای شیمیایی و عوارض جانبی آنها است. در ادامه به برخی از مزایا و فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال می پردازیم:

·       کاهش استرس و اضطراب

عطرها و روایح طبیعی موجب آرامش ذهن شما شده و به کاهش استرس و اضطراب شما کمک می کنند.

·       بهبود خواب

عطرهای خاصی مانند لاوندر، نعناع و چوب صندل در بهبود کیفیت خواب موثر هستند. این عطرها شما را به خواب عمیقی که برای بهداشت روانی و جسمی شما ضروری است، می رسانند.

·       بهبود حافظه و تمرکز

برخی رایحه ها می توانند به بهبود حافظه و تمرکز کمک کنند. رایحه گل یخ، شما را به تمرکز بیشتر و افزایش حافظه مجهز می کند.

·       جلوگیری از افسردگی و بیماری های روحی

آروما تراپی به شما کمک می کند که با تجربه های سخت زندگی بهتر کنار بیایید. در نتیجه این روش از افسردگی و بیماری های روحی جلوگیری می کند.

چه بیماری هایی را می توان با آروما تراپی درمان کرد؟

یکی از فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال، بهبود و تسکین بیماری ها و افزایش رضایتمندی فردی است. آروماتراپی با استفاده از رایحه های معطر و اسانس های گیاهی، باعث بهبود کیفیت زندگی و درمان برخی از بیماری ها می شود. اسنشیال اویل های مورد استفاده در آروماتراپی در اثر تبخیر، بخشی از ترکیبات آنها آزاد می شود. این ترکیبات با ورود به بدن، تاثیرات مثبتی بر سیستم عصبی، گوارشی و سیستم تنفسی دارند.

بعضی از بیماری هایی که با استفاده از آروماتراپی می توان آنها را درمان کرد، عبارتند از:

 • افسردگی
 • اضطراب
 • خواب
 • سردردهای مزمن
 • دردهای عضلانی-اسکلتی
 • بیماری های پوستی
 • کاهش درد زایمان
 • کاهش استرس
 • تسکین دردها

در آروما تراپی هر روغنی چه تاثیری دارد؟

در آروماتراپی، اسنشیال اویل های گیاهی مختلف مانند اسنشیال اویل نعناع، صندل، لیمو و آویشن مورد استفاده قرار می گیرند. هر کدام از این اسنشیال اویل ها دارای خواص و تاثیرات متفاوتی هستند. برای مثال، استفاده از اسنشیال اویل نعناع، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. همچنین، استفاده از روغن لیمو می تواند باعث افزایش انرژی، تقویت سیستم ایمنی و افزایش توانایی تمرکز شما شود.

برای بهره بردن از فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال، باید اسنشیال اویل مناسب را انتخاب کنید. در ادامه به تاثیر و خواص اسنشیال اویل های آروما تراپی پرداخته ایم:

·       اسنشیال اویل آویشن

اسنشیال اویل آویشن دارای اثرات ضد استرس و آرامش بخشی است. علاوه بر این، باعث افزایش سطح کارایی شما نیز می شود.

·       اسنشیال اویل لاوندر

اسنشیال اویل لاوندر برای کاهش اضطراب، برطرف کردن عصبانیت و بهبود خواب موثر است. همچنین، باعث کاهش بیماری های پوستی و سوختگی های خفیف نیز می شود.

·       روغن آرگان

این روغن ضد التهاب بوده و برای درمان ترک های پوستی، خشکی و التهابات پوستی قابل استفاده است.

·       روغن جوجوبا

این روغن قابلیت جذب بالایی دارد و می تواند برای درمان خشکی و آسیب دیدگی پوست استفاده شود.

·       روغن نارگیل

این روغن برای نرم کردن پوست قابل استفاده بوده و به عنوان یک روغن مغذی برای پوست مناسب است.

·       روغن آووکادو

این روغن دارای ویتامین E بوده و می تواند برای تغذیه و ترمیم پوست استفاده شود.

·       روغن چای سبز

این روغن برای کنترل شایع ترین مشکلات پوستی نظیر جوش و آکنه کاربرد دارد.

آیا آروماتراپی عوارضی هم دارد؟

تا به اینجا به فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال پرداختیم. با این حال با وجود مزایای بیشمار این روش، عوارض جانبی نیز وجود دارند. در اینجا، عوارض آروماتراپی را برای شما لیست کرده ایم:

·       سردرد

در برخی موارد، شاید با انجام آروماتراپی به دلیل تغییر شدت نورها، شما سردرد کوچکی را تجربه کنید.

·       حساسیت

در برخی افراد، تعدادی از اسنشیال اویل ها، منجر به حساسیت یا خشکی پوست می شود.

·       مشکلات تنفسی

برخی از افراد ممکن است، به دلیل حساسیت شدید به رزماری، چوب صندل، کافور و برخی از عصاره ها با مشکلات تنفسی روبرو شوند. این حساسیت شامل سرگیجه، سردرد، تنگی نفس و آسم می شود.

·       حساسیت پوستی

برخی از عصاره های آروماتراپی ممکن است باعث تحریک پوست و ایجاد حساسیت در افراد شوند. این نوع حساسیت شامل خارش، التهاب و بروز آکنه یا جوش است.

·       تاثیرات روی تحمل داروها

برخی از عصاره ها مانند رز ماری و اسنشیال اویل درخت چای، ممکن است باعث تغییر در نحوه عملکرد برخی از داروها شوند. این مشکل می تواند منجر به افزایش یا کاهش تاثیر مواردی نظیر ضد درد و ضد اضطراب شود.

·       بروز عوارض گوارشی

عصاره های آروماتراپی در برخی افراد ممکن است باعث بروز علائم ناخوشایندی مانند کاهش اشتها، درد شکم و مشکلات گوارشی شوند.

با توجه به عوارض احتمالی آروماتراپی، بهتر است که برای آنالیز حساسیت فردی خود با پزشک یا متخصص این روش درمانی مشورت کنید. البته همچنان فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال آن را به یک روش تضمینی تبدیل کرده اند.

آروماتراپی با رایحه های مختلف

جمع بندی

فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال را نمی توان نادیده گرفت. طب سنتی و روش های طبیعی به دلیل عوارض کمتر، امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. این روش ها خصوصا برای افراد مسن که حساسیت بیشتری دارند، مناسب هستند.

اگر به دنبال محصولات آروماتراپی و سایر درمان های طبیعی هستید، پس گروه آیدانچرالز بهترین گزینه برای شما است. گروه آیدانچرالز یکی از بهترین تامین کنندگان مواد اولیه گیاهی و طبیعی برای صنایع آرایشی و بهداشتی می باشد. محصولات ما دارای کیفیت بالایی هستند. هدف ما ارائه مواد اولیه با کیفیت بالا و آنالیز کیفی مناسب و علمی می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره فواید آروما تراپی برای بزرگسالان و افراد بالای 60 سال یا سفارش محصولات، به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *