آموزش ساخت, شامپو گیاهی, محصولات گیاهی, مواد اولیه

شامپو های گیاهی چیست و چرا باید از آن استفاده کرد ؟

در این مقاله به شامپو های گیاهی می پردازیم و با هم به خواص شگفت انگیز آن می پردازیم که می تواند به شادابی پوست و موی شما کمک زیادی کند.

شامپو گیاهی :

آیا موهای شما نسبت به قدیم ریزش پیدا کرده است ؟

آیا به دنبال داشتن موی سالم و ضخیم هستید ؟

آیا به دنبال تقویت موهای خود هستید ؟

آیا به دنبال درخشان شدن موهای خود هستید ؟

آیا به دنبال سلامت موهای خود هستید ؟

آیا به دنبال استحکام موهای خود هستید ؟

همانطور که همه می دانند یکی از مهم ترین مواد شوینده موجود در جهان شامپو ها هستند . امروزه بیشتر شامپو های مورد استفاده مردم شامپو ها صنعتی و شیمیایی هستند . اما در گذشته ایت شامپو ها برگرفته شده از موادی همچون مواد معدنی ، انواع خاک ها سیلیسی ، کتیرا و سدر درست می شدند . اما هنگامی در سراسر استفاده شامپو به مقدار بسیار بالا افزایش یافت این شامپو ها نمی توانستند پاسخگوی نیاز تمامی جهان باشند . به همین دلیل مجبور به ساخت شامپو های شیمیایی شدند اما غافل از اینکه بسیاری از شامپو های شیمیایی موجود در بازار باعث کدر شدن موها و زبر شدن موها یا ریزش موهای هر فرد می شوند . به همین دلیل راه حلی برای استفاده از شامپو ارائه شد و مسلما آن چیزی به غیر از استفاده از شامپو گیاهی نیست .

مزایای شامپو های گیاهی :

 • شامپو های گیاهی می توانند ریزش مو را متوقف کنند .
 • شامپو های گیاهی می توانند موی سر را تقویت کنند .
 • شامپو های گیاهی برطرف کننده موخوره سر هستند .
 • شامپو های گیاهی شوره سر را از بین می برند .
 • شامپو های گیاهی می توانند لطافت را به موها می بخشند .
 • شامپو های گیاهی می توانند باعث براقی موها شوند .
 • شامپو های گیاهی می توانند چربی سر شما را کنترل کنند .

استفاده از شامپو های گیاهی :

با به وجود آمدن شامپو گیاهی ، استفاده از مواد طبیعی و درست کردن شامپو گیاهی طبق طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه بسیار افزایش یافت . زیرا بیشتر افراد به دنبال داشتن موهای سالم ، موهای ضخیم یا موهای درخشان هستند . مسلما شما هم که در حال خواندن این متن هستید به فکر تقویت موهای خود هستید . می توان بگویم شامپو های گیاهی بهترین انتخاب و راه حل برای مشکلات موهای شما هستند . شامپو گیاهی انواع مختلفی دارند و شما می توانید برای تقویت و استحکام موهای خود از آنها استفاده کنید .

بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو:

اگر با ریزش مو در موهای خود رو به رو هستید. می توانید از بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو استفاده کنید .

شامپو رنگ گیاهی:

اگر موهای رنگ شده دارید . و نمی خواهید رنگ موی شما از بین رود . می توانید از شامپو رنگ گیاهی استفاده کنید .

شامپو گیاهی کنترل موهای چرب:

اگر دارای موهای چرب هستید و می خواهید با استفاده از شامپو های گیاهی چربی موهای خود را کنترل کنید . مسلما می توانید از شامپو گیاهی کنترل موهای چرب استفاده کنید .

 

شامپو بدن گیاهی :

برای شستشوی بدن خود به جای استفاده از شامپو شیمیایی و هزاران آسیب که به بدن شما می رساند . می توانید از شامپو بدن گیاهی استفاده کنید .

شامپو گیاهی کنترل موهای چرب:

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که از داشتن موهای چرب رنج می برید ؟

آیا دوست دارید راه حلی همیشگی پیدا کنید تا چربی بیش از حد موی شما را از بین ببرد ؟

آیا چربی بیش از حد موهای شما باعث کثیف نشان دادن و بد حالت بودن موهای شما می شود ؟

آیا چربی بیش از حد موی شما باعث خارش و ریزش موهای شما می شود ؟

خوب اگر جواب شما به این سوال ها حتی یکی از آنها نیز بله است . می توانم برای درمان به شما شامپو گیاهی کنترل موهای چرب را معرفی کنم .

شامپو گیاهی کنترل موهای چرب می تواند چربی موهای شما را کنترل کرده و باعث از بین رفتن کثیفی مو ، خارش سر و ریزش مو می شود . در واقع شامپو گیاهی کنترل موهای چرب برای موهای شما مانند یک رژیم غذایی عمل می کند . و تنها مواد مورد نیاز موهای شما را برای اصلاح شدن به آن می رساند .

بهترین شامپو گیاهی کنترل موهای چرب :

خوب بهترین شامپو گیاهی کنترل موهای چرب مسلما شامپو گیاهی کنترل موهای چرب دارای مواد و ترکیبات ارگانیک برای از بین بردن چربی موها سر است . این مواد ارگانیگ برای شامپو گیاهی کنترل موهای چرب می توانند تشکیل شده از سیر ، آلوئه ورا ، سدر ، گل همیشه بهار ، رزماری باشند . که در این متن به چند تا از این شامپو گیاهی کنترل موهای چرب اشاره خواهیم داشت .

مثال هایی که برای مواد سازنده شامپو گیاهی کنترل موهای چرب زدیم می توانند با ملایمت بسیار بالا موهای شما را تمیز کنند . و همانطور که از نامش یعنی شامپو گیاهی کنترل موهای چرب پیداست ، چربی اضافه در موهای شما را از بین ببرند .

چگونه شامپو گیاهی کنترل موهای چرب بگیریم ؟

1 ــ خرید شامپو های گیاهی کنترل موهای چرب :

خوب شما برای به دست آوردن شامپو گیاهی کنترل موهای چرب می توانید از دو راه استفاده کنید .

مسلما راه آسان و همیشگی شما بدون گذاشتن وقت و زحمت این است شامپو گیاهی کنترل موهای چرب را از سایت خریداری کنید . برای مثال شما می توانید چند تا شامپو گیاهی سفارش بدهید . تا در کوتاه ترین مدت و با کمترین قیمت به دست شما برسد .

2 ــ طرز تهیه شامپو های گیاهی در خانه برای درست کردن شامپو گیاهی کنترل موهای چرب :

اما در راه دوم شما می توانید خودتان شامپو گیاهی کنترل موهای چرب را درست کنید. خوب مسلما درست کردن شامپو گیاهی کنترل موهای چرب نسبت به خرید آن کار دشوار تری است . اما می توانم بگویم این تصور که درست کردن شامپو گیاهی کنترل موهای چرب یک کار غیر ممکن است . را باید از ذهن خود بیرون کنید . زیرا در این متن با طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه شما می توانید در کوتاه ترین مدت شامپو گیاهی کنترل موهای چرب مورد علاقه خود را بسازید.

بهترین شامپو های گیاهی برای ریزش مو :

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو چیست ؟

بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو چگونه درست می شود ؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو از چه موادی درست می شود ؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو چه خاصیت های دیگری دارد ؟

یا به این فکر کرده اید که بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو را از کجا باید تهیه کنید ؟

مواد بهترین شامپو های گیاهی برای ریزش مو

پیاز مو مهم ترین قسمت مو است اگر مواد مورد نیاز پیاز مو تقویت نشود مو شروع به ریزش می کند . مسلما برای تامین مواد مورد نیاز پیاز مو باید از شامپویی استفاده کرد که از مواد طبیعی مانند بهترین شامپو برای ریزش مو ساخته شده باشد . بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو مسلما از یک گیاه یا از چند نوع گیاه ساخته شده است .

شامپو هایی که از ماده شیمیایی و اسانس های شیمیایی ساخته شده باشند . مانند بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو نیستند و نمی توانند مواد مورد نیاز پیاز مو را تقویت کنند . مواد بهترین شامپو گیاهی می توانند انواع پروتئین ها و ویتامین های مورد نیاز پیاز مو را تهیه کنند

موادی که در بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو استفاده می شوند موادی هستند که بتوانند روی پیاز مو اثر بگذارند . بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو با تقویت پیاز مو باعث می شود تا در کوتاه ترین زمان ممکن ریزش موی شما به صورت کامل متوقف شود .

خواص بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو :

 • بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو می تواند باعث رشد بیشتر مو در بازه زمانی کم شود.
 • بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو می تواند موهای عادی و موهای آسیب دیده رو تقویت کند .
 • بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو می تواند چربی پوست سر را به مقدار بسیار بالا کنترل کند . زیرا چربی بیش از حد مو باعث ریزش مو می شود .
 • بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو می تواند مو های آسیب دیده را تا حد بالایی ترمیم کند .
 • بهترین شامپو گیاهی برای ریزش مو می تواند انواع پروتئین ها و ویتامین های مختلف مو مورد نیاز مو را تامین کند.

انواع شامپو های گیاهی :

شامپو های گیاهی معمولا از گیاهان داروی ساخته می شوند که هر کدام از این گیاهان دارویی را می توان باعث خواص بسیار زیادی برای پوست و موهای سر دانست .

این گیاهان دارویی هر کدام می توانند مشکلات خاصی از مو را برطرف کنند . البته باید به یاد داشته باشید . که انتخاب شامپو گیاهی مخصوص شما به جنس موی شما بستگی دارد . موهای شما ممکن است یکی از حالت های موهای چرب ، موهای معمولی ، موهای خشک را دارد . و برای هر کدام از این حالت ها شامپو های گیاهی زیادی ساخته شده اند که می توانند مشکلات آنها را برطرف کنند .

برای مثال شما می توانید برای موهای چرب از شامپو گیاهی کنترل موهای چرب استفاده کنید یا می توانید برای موهای معمولی خود از بهترین شامپو گیاهی برای جلوگیری از ریزش مو استفاده کنید . تا از مشکلات احتمالی در آینده برای موهای خود جلوگیری کنید .

شما می توانید با استفاده از طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه انواع شامپوهای گیاهی مورد علاقه خود را در خانه بسازید .

همچنین شامپو های گیاهی نوع جدید از خود با عنوان شامپو بدن گیاهی ارائه داده اند . که نسبت به شامپو های بدن شیمیایی موجود در بازار برتری بسیاری را در برگرفته است .

انواع شامپو های گیاهی :

 • شامپو طبیعی گل ختمی
 • شامپو طبیعی آلوئه ورا
 • شامپو طبیعی رزماری
 • شامپو طبیعی برگ تمشک
 • شامپو طبیعی تخم مرغ
 • شامپو طبیعی سرکه سیب
 • شامپو طبیعی جوش شیرین
 • شامپو طبیعی سیر

شامپو گیاهی گل ختمی :

شامپو های گیاهی حاوی گل ختمی را می توان یکی از بهترین نوع شامپوهای گیاهی معرفی کرد . حتی هنگامی که به روایات ائمه توجه میکنیم اشاره شده است . که استفاده از ختمی برای شستشوی بدن بسیار مفید است . و خواص بسیار زیادی دارد .

خواص شامپو های گیاهی گل ختمی :

 • شامپو های گیاهی گل ختمی نرم کننده مو هستند .
 • رفع کننده بسیار قوی شوره سر است .
 • رفع کننده بسیار قوی برای شپش سر است . و به عنوان شامپو از بین برنده گیاهی شپش شناخته می شود .

آموزش تهیه شامپو های گیاهی گل ختمی :

در این طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه شما می توانید با استفاده از گل ختمی یکی از بهترین شامپو های گیاهی را بسازید .

آموزش تهیه شامپو های گیاهی / مرحله اول :

در اولین مرحله طرز تهیه شامپو گیاهی شما باید به مقدار مورد نیاز گل ختمی تهیه کنید . و آنها را آسیاب کنید . سپس پودر به دست آمده از گل ختمی را با آب داغ مخلوط می کنید و صبر میکنید تا با گذر زمان گل ختمی در آب داغ لعاب بدهد .

آموزش تهیه شامپو های گیاهی / مرحله دوم :

در مرحله دوم طرز تهیه شامپو گیاهی مخلوط گل ختمی را با پارچه صاف می کنید و از لعاب آن که به دست آمده است به عنوان شوینده استفاده می کنید . البته باید توجه داشته باشید که این مخلوط نمی تواند به مقدار زمان طولانی باقی بماند به همین دلیل بهتره برای هر بار مصرف خود از این شامپو به مقدار کافی درست کنید .

نکته آموزش تهیه شامپو گیاهی :

شما برای طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه ی توانید از سرکه ، سدر یا بقیه شوینده های طبیعی نیز در کنار گل ختمی استفاده کنید . تا مقدار تاثیر گذاری این شامپو بالا برود .

شامپو های گیاهی آلوئه ورا :

مسلما تمام افرادی که این متن را میخوانند از خواص ویژه و همیشگی آلوئه ورا برای پوست و مو اطلاع دارند . به صورتی که می توان گفت گیاه آلوئه ورا می تواند اولین انتخاب هر شخصی برای سلامت پوست و موی او باشد .

گیاه آلوئه ورا سرشار از خاصیت های متفاوت است . و می تواند در کنار دیگر گیاهان تشکیل دهنده یک شامپو گیاهی کنترل موهای چرب بی نظیر باشد . در واقع این گیاه می تواند برای افرادی که دارای موهای چرب هستند به عنوان یک کنترل کننده عمل کند .

آموزش تهیه شامپو های گیاهی آلوئه ورا :

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه :

 • 4 فنجان شامپو بچه عالی
 • 1 قاشق غذا خوری حاوی ژل آلوئه ورا
 • 1 قاشق غذاخوری آب لیمو
 • 1 قاشق غذاخوری عسل

آموزش تهیه شامپو های گیاهی / مرحله اول :

شما برای طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه حاوی گیاه آلوئه ورا باید قبل از هر چیز گیاه آلوئه ورا را از نیمه به صورت عمودی نصف کنید . تا بتوانید ژل آن را در بیاورید و از آن در شامپوی خود استفاده کنید .

آموزش تهیه شامپو های گیاهی / مرحله دوم :

موادی که برای طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه گفته شد را با ژل گیاه آلوئه ورا مخلوط کرده و حدود 5 ساعت صبر میکنید تا این مواد به خوبی با هم ترکیب شوند . توجه داشته باشید مواد این شامپو نمی تواند بیشتر از 3 هفته برای شما باقی بماند . به همین دلیل هر 3 هفته یک بار باید دوباره به ساخت این شامپو اقدام بکنید .

شامپو های گیاهی رزماری :

خواص شامپو های گیاهی رزماری :

 • از بارزترین خواص شامپو های گیاهی رزماری می توان به درخشندگی همیشگی موها اشاره کرد .
 • شامپو های گیاهی رزماری می توانند کدر بودن موها را تا حد بالایی از بین ببرند .
 • مخصوص موهای تیره است .
 • نرم کننده بسیار قوی برای موهای آسیب دیده است .

آموزش تهیه شامپو گیاهی رزماری :

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه :

 • آب
 • شاخه های بسیار کوچک گیاه رزماری
 • پودر ریشه گیاه گل صابونی
 • اسانس روغن رزماری
آموزش تهیه شامپو های گیاهی / مرحله اول :

در مرحله اول طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه برای گیاه رزماری باید شاخه های کوچک گیاه رزماری در آب گذاشته و مدتی صبر کنید تا این شاخه ها با آب به صورت کامل ترکیب شوند .

آموزش تهیه شامپو های گیاهی / مرحله دوم :

مخلوطی که از شاخه های گیاه رزماری و آب به دست آمده را روی حرارت قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید و شاخه های رزماری با آب به مدت زمان کوتاهی با حرارت بسیار بالا بجوشد . سپس حرارت این مخلوط را کم می کنید تا این مخلوط بتواند به مدت 15 دقیقه با حرارت کم بجوشد .

آموزش تهیه شامپو های گیاهی / مرحله سوم :

پس از این که این مخلوط 15 دقیقه با حرارت کم بجوشد . آن را از روی حرارت بر میدارید .و صبر میکنید تا این مخلوط به صورت کامل سرد شود . سپس مخلوط را از یک صافی رد می کنید .

مایعی که بعد از رد کردن شما از صافی به دست می آید . مایع شامپو رزماری است . تنها باید برای استفاده به آن روغن رزماری نیز استفاده کنید . اما توجه داشته باشید .که این شامپو تنها می تواند به مدت 10 روز به صورت سالم باقی بماند . و بعد از 10 روز شما باید دوباره به ساخت شامپو رزماری اقدام بکنید .

شامپو های گیاهی برگ تمشک :

خواص شامپو های گیاهی برگ تمشک :

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که از موهای چرب خود آزار می بینید . می توانم بگویم می توانید با استفاده از شامپو برگ تمشک به عنوان شامپو گیاهی کنترل موهای چرب ، چربی موهای خود را تا حد بالایی کنترل کنید . زیرا یکی از خاصیت های گیاه برگ تمشک دقیقا خارج کردن چربی های اضافه مو است .

آموزش تهیه شامپو گیاهی برگ تمشک :

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه :

 • برگ های تازه تمشک به میزان یک پیمانه
 • آب
 • فیلتر قهوه
 • صابون کاستیل
 • روغن زیتون
 • بطری پلاستیکی
آموزش تهیه شامپو های گیاهی / مرحله اول :

شما برای طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه با استفاده از گیاه تمشک باید برگ های تازه گیاه تمشک را به اندازه یک پیمانه با آب در یک ظرف مخلوط کرده . اما باید توجه داشته باشید برای اضافه کردن آب به برگ تمشک اول باید آب را بجوشانید . سپس به برگ تمشک اضافه کنید .

آموزش تهیه شامپو گیاهی / مرحله دوم :

سپس روی صافی یک کاغذ فیلتر قهوه قرار می دهید . و مخلوط را از روی صافی و کاغذ فیلتر قهوه عبور میدهند . آبی که از این مخلوط به دست می آید . مایع اصلی شما برای شامپو برگ تمشک است .

آموزش تهیه شامپو گیاهی / مرحله سوم :

سپس آب به دست آمده از این مخلوط را در یک ظرف ریخته و به آن دو قاشق غذا خوری صابون کاستیل و یک قاشق غذا خوری روغن زیتون اضافه می کنیم و با سرعت بسیار بالا مخلوط می کنیم . مخلوطی به دست می اید شامپو گیاهی برگ تمشک شماست و شما می توانید آن را در یک بتری پلاستیکی ریخته و از آن استفاده کنید .

شامپو های گیاهی تخم مرغ :

خواص شامپو های گیاهی تخم مرغ :

 • تخم مرغ دارای مقادیر بسیار بالایی پروتئین است و می تواند پروتئین مورد نیاز پیاز مو را تا مقدار بالایی تامین بکند .
 • شامپو تخم مرغ می تواند از ریزش مو جلوگیری کند .
 • چربی موها را می تواند کاهش دهد .
 • می تواند موهای شما را ویتامینه بکند .

آموزش تهیه شامپو گیاهی تخم مرغ :

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه :

 • تخم مرغ
 • صابون رنده شده
طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه / مرحله اول :

در مرحله اول باید به یاد داشته باشید . که به هیچ عنوان نباید از سفیده تخم مرغ استفاده کنید . و تنها زرده تخم مرغ برای این مخلوط کافی است . پس در ابتدا سفیده تخم مرغ را از زرده تخم مرغ جدا می کنید و زرده تا حدی باید بهم بزنید که زرده تخم مرغ کف کند .

طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه / مرحله دوم :

سپس به زرده تخم مرغ کف کرده باید یک قاشق چایخوری صابون رنده شده اضافه بکنید و شروع به هم زدن صابون رنده شده و صابون بکنید . توجه داشته باشید این شامپو را می توانید تنها چند ساعت قبل از استفاده خود تهیه کنید . و نمی توانید او را به مدت طولانی نگهداری بکنید .

و نکته بعدی شستشوی است . شما باید پس از این که این محلول را به موی خود زدید با ملایمت ماساژ بدهید . اما او را به مدت طولانی روی موهای خود قرار ندهید . و پس از مدت کوتاهی موهای خود را با آب ولرم شستشو بدهید .

شامپو های گیاهی سرکه سیب :

خواص شامپو های گیاهی سرکه سیب :
 • رفع موخوره های مو به حد بالا .
 • می تواند خارش های پوستی سر را برطرف کند .
 • مو را تا حد بسیار بالا می تواند تقویت کند .
 • باعث ضد عفونی کردن موهای شما می شود .
 • جلوگیری از شوره و شپش سر .
 • تقویت کننده گردش خون در سر
 • حالت دهنده موهای سر

آموزش تهیه شامپو های گیاهی سرکه سیب :

یکی از ساده ترین شامپو های گیاهی را می توان شامپو های گیاهی سرکه سیب معرفی کرد . توجه داشته باشید . شما می توانید یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را با یک فنجان آب ترکیب کرده و موهای خود را با آن شستشو بدهید . البته باید توجه داشته باشید میزانی که ما برای اندازه گیاهان و بقیه مواد در این شامپو ها بیان می کنیم برای موهای عادی است . شما اگر دارای بلند هستید باید میزان مواد اصلی را دوبرابر کنید . مثلا در شامپو سرکه سیب شما باید میزان سرکه سیب را دوبرابر کنید .

نکته دوم درباره استفاده از شامپو سرکه سیب زبر کنندگی این شامپو است به همین دلیل گفته می شود که بعد از استفاده از این شامپو بهتر است موهای خود را با نرم کننده بشویید . تا موهای شما حالت زبری پیدا نکند .

شامپو های گیاهی جوش شیرین :

یکی از معروف ترین شامپو های گیاهی را می توان شامپو جوش شیرین دانست . به همین دلیل مطمن هستم که اسم این شامپو را بارها و بارها شنیده اید . زیرا این شامپو می تواند به عنوان شامپو قطعی برطرف کننده شوره سر معرفی کرد . این شامپو در کوتاه ترین مدت . حتی با یک بار استفاده می تواند پوسته سر ا به صورت کامل از شوره سر پاک کند .

آموزش تهیه شامپو گیاهی جوش شیرین :

مواد لازم برای تهیه شامپو طبیعی جوش شیرین :

 • جوش شیرین به عنوان ماده اصلی به میزان نصف لیوان ( اگر دارای موهای بلند هستید یک لیوان استفاده بکنین . )
 • آب به میزان سه فنجان .
 • سرکه سیب

طرز تهیه شامپو های گیاهی جوش شیرین :

این شامپو نیز مانند شامپو سرکه سیب به راحتی و آسودگی درست می شود . توجه داشته باشید . شما باید برای درست کردن شامپو های گیاهی جوش شیرین ، نصف لیوان جوش شیرین را با سه فنجان آب مخلوط کنید . این مخلوط به عنوان مخلوط اصلی شامپو جوش شیرین شما حساب می شود و شما می توانید آن را به مدت 2 هفته نگهداری کنید .

هر زمان که می خواستید از این مخلوط استفاده بکنید . باید آن را به مقدار بسیار بالا تکان بدهید یا مخلوط بکنید تا جوش شیرین بتواند با آب به مقدار بالا ترکیب شود . سپس موهای خود را با آن شستشو می دهید . و پس از شستشو به صورت حتم موهای خود را نصف فنجان سرکه یا اگر دارای موهای بلند هستید با یک لیوان سرکه شستشو می دهید .

شامپو های گیاهی سیر :

شامپو سیر یکی از معروف ترین شامپو های موجود در جهان است که می تواند با قدرت بسیار بالایی شوره سر را برطرف کند . اگر شما دارای شوره سر هستید می تواند بگویم حتی با یک بار استفاده از شامپو سیر می توانید از شوره سر خود به صورت حتم رهایی پیدا کنید .

همچنین شامپو سیر دارای ماده ای با نام ماده آدنوزین است .که می تواند باعث رویش مو به حد بالا شود . همچنین ترکیباتی در این شامپو وجود دارد که می تواند موها را به صورت کامل ضد عفونی کرده و از شر باکتری ها و قارچ نجات بدهد .

در نهایت می توان گفت شامپو سیر با توجه به ترکیبات دیگر خود می تواند باعث رشد مو به مقدار بالا و تقویت موهای سر شود زیرا دارای ویتامین های بسیار زیادی است و می تواند موها را به مقدار بالا ویتامینه بکند . همچنین با ماده های موجود در خود می تواند کلاژن های پوست سر را تحریک کند تا پوست سر را ترمیم کنند .

این شامپو می تواند با توجه به مواد ارگانیکی که دارد از خارش های پوست سر جلوگیری کند و به عنوان یک شامپو گیاهی کنترل چربی مو عمل کرده و چربی موها را تا حد بالایی کنترل کند .

به صورت کلی می توان گفت :
 • رفع شوره سر
 • رفع باکتری ها و قارچ های سر
 • تقویت موها
 • ویتامینه کردن موها
 • تحریک کلاژن های سر برای ترمیم پوست سر
 • باعث رشد موها
 • حالت دادن موها
 • تنظیم کننده چربی پوست سر
 • جلوگیری از خارش پوست سر
آموزش تهیه شامپو های گیاهی سیر :
مواد مورد نیاز برای طرز تهیه شامپو های گیاهی سیر :
 • 2 فنجان شامپو بچه ارگانیک
 • 4 فنجان آب مقطر
 • 4 قاشق غذاخوری روغن جوجوبا
 • 1 قاشق غذا خوری آب لیمو
 • 3 حبه سیر رنده شده
 • و در صورت وجود سه قاشق غذا خوری آب آناناس
طرز تهیه شامپو های گیاهی سیر :

شما تمامی موادی که در بالا گفته شد را باید با همدیگر مخلوط کنید تا یک مخلوط صاف به وجود بیاید سپس خیلی ساده ترکیبی که از مخلوط مواد بالا به دست آمده است را در یک بطری می ریزد و از آن استفاده می کنید .

شامپو بدن گیاهی :

توجه داشته باشید . پوست شما بسیار حساس است و می تواند به راحتی تمامی مواد شیمیایی و سموم موجود را به خود جذب کند . آنها را به عضله ها و خود انتقال دهد . به همین دلیل است که گفته می شود استفاده از شامپو بدن شیمیایی کار بسیار اشتباهی است .

اما در متقابل همین پوست توانایی این را دارد که تمامی مواد موجود در شامپو بدن گیاهی را به خود جذب کند . برای مثال ممکن است شما از شامپو بدن گیاهی آلوئه ورا استفاده کنید . خوب مسلما پوست با جذب کردن مواد تاثیر گذار موجود در شامپو بدن گیاهی می تواند خاصیت های زیادی را برای بدن شما جذب کند .

خواص شامپو بدن گیاهی :

شامپو بدن گیاهی دارای خواص مورد حدس و خواص غیر قابل حدس است برای مثال از خواص قابل حدس شامپو بدن گیاهی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

خواص قابل حدس شامپو بدن گیاهی :

 • شامپو بدن گیاهی می تواند باعث شستشوی بالای پوست شود.
 • شامپو بدن گیاهی می تواند از خارش های پوستی جلوگیری کند .
 • شامپو بدن گیاهی در صورت وجود خارش های پوستی می تواند آنها را برطرف کند.
 • شامپو بدن گیاهی می تواند از قارچ پوستی جلوگیری کند .
 • شامپو گیاهی می تواند قارچ های چسبیده به پوست را پاک کند .
 • شامپو بدن گیاهی می تواند پوست بدن را از هر نوع ماده ای ضدعفونی کند .
 • شامپو بدن گیاهی به پوست می تواند زیبایی و لطافت را هدیه بدهد .
 • شامپو بدن گیاهی می تواند از پیری پوست جلوگیری کند و جوانی پایدار پوست را به شما هدیه دهد .
 • شامپو بدن گیاهی می تواند التهابات پوستی را از بین ببرد .

خواص غیر قابل حدس شامپو بدن گیاهی :

 • شامپو بدن گیاهی میتواند باعث خنک شدن اعضای داخلی بدن شود .
 • شامپو بدن گیاهی می تواند باعث ایجاد گرما در پوست بشود .
 • شامپو بدن گیاهی می تواند مسلمان را باز کند .
 • شامپو بدن گیاهی می تواند به صورت معجزه آسا باعث پاک شدن کبد بشود .
 • شامپو بدن گیاهی با اینکه روی پوست مورد استفاده قرار میگیرد اما می تواند باعث آرامش و شادابی قلب شود .
 • شامپو بدن گیاهی می تواند باعث تقویت حافظه شود .
 • شامپو بدن گیاهی می تواند از آلزایمر جلوگیری کند .

طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه ( شامپو بدن گیاهی ) :

در این قسمت می خواهیم با آموزش تهیه شامپو گیاهی ( شامپو بدن گیاهی ) در خانه به شما یاد بدهیم .که به سادگی می توان از موهای خود و پوست بدن خود نگهداری کرد . البته به یاد داشته باشید اگر بعد از آموزش تهیه شامپو گیاهی ( شامپو بدن گیاهی ) زمان مورد نیاز برای این طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه را نداشتید . می توانید از سایت معتبر خرید بهترین شامپو های گیاهی ، شامپو های گیاهی مورد نیاز خود را خریداری کنید .

مواد مورد نیاز برای طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه :

 • سدر به میزان نیم کیلو
 • مورد به میزان 350 گرم تا 450 گرم ( کمتر از نیم کیلو )
 • حنا به میزان 50 گرم تا 150 گرم
 • سرکه یا آب لیمو
 • روغن زیتون یا روغن کنجد

در صورت خاصیت های بیشتر می توانید از مواد زیر هم در طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه استفاده کنید :

 • زرده تخم مرغ
 • ژل طبیعی کتیرا
 • اسفرزه

آموزش تهیه شامپو های گیاهی / مرحله اول :

در مرحله اول طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه شما باید سدر را با حنا و مورد مخلوط کنید . به یاد داشته باشید که این مواد را باید به مقدار خیلی زیاد مخلوط کنید . تا ذرات آنها مشخص نباشند و یک مخلوط جدید برای تهیه شامپو بدن گیاهی از آنها پدید بیاید . این مخلوط ، ماده اصلی شامپو بدن گیاهی شما است .

آموزش تهیه شامپو های گیاهی / مرحله دوم :

توجه داشته باشید شما این مرحله از طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه را می توانید بعد از انجام مرحله اول یعنی مخلوط کردن مواد اولیه انجام دهید . اما به علت وجود سرکه و آب لیمو می تواند حدود چند دقیقه قبل از رفتن به حمام هم نیز انجام دهید .

در این مرحله از طرز تهیه شامپو گیاهی در خانه همانطور که گفته شد مدتی قبل از رفتن به حمام حدود یک لیوان از مواد اولیه مخلوط شده بر می دارید و مقدار سرکه یا آب لیمو ( به صورت انتخابی ) به آن اضافه می کنید . و به شروع به مخلوط کردن آن می کنید .

هنگامی که در مخلوط سرکه به صورت کامل مخلوط شد مقدار آب به همراه مقدار روغن زیتون یا روغن کنجد ( به صورت انتخابی ) به آن اضافه می کنید . و شروع به مخلوط کردن می کنید .

مخلوط به دست آمده تشکیل دهنده یک شامپو بدن گیاهی کامل است .و شما می توانید از آن به عنوان یک شامپو بدن گیاهی استفاده کنید ( برای استفاده و شستوشو سعی کنید از کیسه نخی استفاده کنید . )

اما اگر میخواهید مزایای بیشتری برای شامپو بدن گیاهی خود رقم بزنید می توانید مرحله بعد هم انجام دهید .

آموزش تهیه شامپو های گیاهی / مرحله سوم :
 • اگر به دنبال نرم کننده بودن شامپو بدن گیاهی هستید می توانید به آن اسفرزه اضافه بکنید .
 • اگر به دنبال ایجاد لطافت در بدن خود هستید . می توانید به شامپو بدن خود زرده تخم مرغ اضافه کنید .
 • اگر به دنبال تغذیه سلول های بدن خود و تقویت آنا هستید . می توانید از ژل طبیعی کتیرا در شامپو بدن گیاهی خود استفاده کنید .

شامپو نرم کننده گیاهی :

تا به اینجا انواع شامپو های گیاهی مختلف و طرز تهیه شامپو بدن گیاهی را برای شما توضیح دادیم و در انتها می خواهیم طرز تهیه شامپو نرم کننده مو را برای شما توضیح دهیم . این نرم کننده به صورت کامل از مواد طبیعی ساخته شده است و همانطور که از نامش پیداست می تواند موهای خشک را تا حد بالایی از خشکی نجات دهد و آنها نرم و حالت دار بکند .

آموزش تهیه نرم کننده گیاهی :

برای تهیه نرم کننده گیاهی باید 2 فنجان شامپو بچه ارگانیک به همراه 5 قطره روغن درخت چای و دو قاشق غذا خوری آب با هم مخلوط کرده سپس به ترکیب به وجود آمده باید 4 فنجان آب مقطر و 2 قاشق غذا خوری آبلیمو اضافه کنید . سپس مواد را با سرعت بالا با هم مخلوط می کنید تا یک ترکیب صاف و یکدست از آن به وجود بیاید .

ترکیب را در یک بطری میریزید و برای شستشوی موهایتان به عنوان نرم کننده مو استفاده می کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *