هنگام خرید اسنشیال اویل ها به چند نکته باید توجه کنیم:

  • قبل از خرید اسنشیال اویل ها حتما با آروماتراپیست یا پزشک خود مشورت کنید و از تداخلات آن و حساسیت های احتمالی آگاه شوید.
  • اسنشیال اویل ها روغن های اسانسی غلیظی هستند که دارای خواص منحصر به فردی می باشند لذا محصولات ارزانی نیستند و قیمت های مشخصی دارند .یکی از راه های پی بردن به تقلبی بودن یا رقیق شدن آنها کم بودن قیمت آنها است.
  • اسنشیال اویل ها را از تولید کننده مطمین و معتبر تهیه کنید و از اصل بودن آنها با درخواست برگه آنالیز Gc باخبر شوید.
  • در آیدانچرالز با کیفیت ترین اسنشیال اویل ها به همراه آنالیز هریک از اسنشیال اویل ها در اختیارتان قرار میگیرد برای خرید مطمین کلیک کنید.
 

امروزه استفاده از اسنشیال اویل ها بسیار مورد بحث است ، یکی از مهمترین کاربردهای اسنشیال اویل ها آروماتراپی یا رایحه درمانی است. روشهای آروماتراپی تقریبا 6000 سال است که در کشورهایی مانند هند ، چین و مصر و ایران استفاده می شود. اسنشیال اویل ها از گلها ، ریشه ها ، برگها ، ساقه ها و گاهی میوه ها گرفته می شوند و روغن های اسانسی غلیظ گیاهان هستند. رایحه درمانی در سالهای اخیر برای تعیین تأثیرات آن بر مغز و احساسات انسان و همچنین نقش آن در کنترل خلق و خو ، هوشیاری و استرس مورد مطالعه قرار گرفته است.
اسنشیال اویل ها تاثیرات فراوانی میتوانند در بالا رفتن کیفیت زندگی ما داشته باشند. تحقیقات نشان می دهد که رایحه های مختلف تأثیر عمیقی در تغییرات خلقی و تغییرات روحی دارند. از رایحه چوبی و زمینی اسنشیال اویل ها گرفته تا خنک و شیرین آن ها هر کدام مانند نت موسیقی میتواند تا عمق روح انسان نفوذ کند .اعتقاد بر این است که خلق و خوی نتیجه مستقیم آن چیزی است که حواس می گیرد و بنابراین هرچه تجربه حسی خوشایندتر باشد ، خلق و خوی آن نیز مطبوع تر است.اسنشیال اویل ها با کاهش علائم افسردگی ، اضطراب ، فشارهای روحی و حتی بهبود روش های مراقبه کمک می کنند.
از اسنشیال اویل ها می توان به چندین روش استفاده کرد ، از جمله اینکه مستقیماً روی پوست بصورت موضعی (بعد از رقیق سازی) قرار بگیرند تا ریختن در شامپو صابون مایع و کرم های و یا در حمام و دیفیوزر استفاده شوند. اگرچه برخی ریختن در اسانس سوز و پخش رایحه آنها در محیط را ترجیح میدهند ، تحقیقات نشان می دهد که رایحه های دلپذیر می توانند اندورفین ، سروتونین و نورآدرنالین را در مغز آزاد کنند که با احساس آرامش و حتی سرخوشی همراه است.
اسنشیال اویل ها هدیه های طبیعت برای بهبود سلامت جسم ،زیبایی و حتی ذهن هستند.